Hotel Tommy - Oficiální web info@hotel-tommy.com +420 491 452 452
Pobytové balíčky
On-line rezervace
Přejít k rezervaci
skrýt rezervacizobrazit rezervaci

Rozpumpujme vánoce s Hotelem TOMMY

22. 8. 2019

SYNDOM KRÁTKÉHO STŘEVA

 

Syndrom krátkého střeva je onemocnění způsobující selhání střev zkrácením jeho délky a plochy potřebné pro vstřebávání živin. U dětí je nejčastější příčinou zánět nedonošených novorozenců tzv. nekrotizující eneterokolitida. Pacienti nedokáží vstřebat důležité živiny nutné pro celkový chod organismu, růst a vývoj. Jsou odkázání na parenteální výživu, která se podává pumpou do žilního řečistě přes centrální žilní katetr. To prakticky znamená být připojený 12-20 hodin denně k pumpě!

 

Řešením je mobilní parenterální pumpa, kterou pacienti nosí v batůžku na zádech a můžou se tak pohybovat volně po bytě, venku, chodit do školy a jezdit na výlety. Mobilní pumpa není vůbec levná záležitost, stojí od 30.000 – 70. 000kč a pojišťovna tyto náklady nehradí. Proto jsme se rozhodli pomoci těmto nemocným dětem a uspořádat sbírku v OC Futurum s názvem "Rozpumpujme Vánoce". Za včerejší odpoledne se podařilo vybrat víc než 35.000kč!

 

Pokud jste se nemohli zúčastni a rádi byste pomohli, je tu stále otevřený transparentní účet zřízený fakultní nemocnicí v Hradci Králové. Své finanční dary můžete posílat na č.ú. 20001 – 24639511/0710, VS: 1824, do poznámky uveďte "PUMPA". Dárci mohou darovanou částku a určitých podmínek uplatnit jako odčitatelnou položku od základu daně prostřednictvím darovací smlouvy. Pro její vystavení kontakujte na e-mail paní Vrkoslavovou – ruzena.vrkoslavova@fnhk.cz a do poznámky platebního příkazu uveďte "PUMPA11" .

 

Za vybranou částku nakoupí nemocnice parenteální mobilní pumpy a nutné příslušenství.

 

Děkujeme!

 

Hotel TOMMY se stal partnerem této sbírky a pomohl tak dětem se syndromem krátkého střeva.