Hotel Tommy - Oficiální web info@hotel-tommy.com +420 491 452 452
On-line rezervace
Přejít k rezervaci
skrýt rezervacizobrazit rezervaci

Rozhledny v Kladském pomezí

Na Signálu
Nová rozhledna (2014) na vrchu Signálu  (496 m n. n.) se nachází východně od Slavíkova, součásti obce Horní Radechová.Po vystoupání sto pětadvaceti schodů se návštěvníkům nabízí nezapomenutelné pohledy na Krkonoše, Jestřebí a Javoří hory, Orlické hory a další. U rozhledny si můžete odpočinout v příjemném prostředí dřevěného altánu.
Výchozí body: Horní Radechová, Slavíkov a Hronov.

 

Čáp u Teplic nad Metují
Nová třináctimetrová rozhledna (2014) na nejvyšším vrcholu Adršpašsko-teplických skal Čápu (786 m n.m. ) nabízí úchvatné pohledy nejen na Adršpašsko-teplické skály, ale i na Krkonoše, Orlické, Jestřebí i Javoří hory.
Zajímavostí je samotná stavba rozhledny. Kvůli špatné přístupnosti musely být její jednotlivé části přepraveny za pomoci vrtulníku, a tak byla celá stavba smontována během několika hodin.
Výchozí bod: osada Skály u Teplic nad Metují, Teplice nad Metují

 

Ruprechtický Špičák
Na vrcholu Ruprechtického Špičáku (880 m n. m.), nejvyššího bodu Javořích hor, je vybudována rozhledna s kruhovým výhledem na české i polské území - Broumovské stěny, Krkonoše, Góry Sowie, Góry Stolowe, Orlické hory atd.
Výchozí body: Meziměstí, Vižnov, Ruprechtice, Janovičky.

Žernov
Rozhledna na Žernově (375 m n. m.) se řadí mezi nově otevřené rozhledny v Kladském pomezí (2014).Čtyřiadvaceti metrová rozhledna Žernov vznikla u fotbalového hřiště ve stejnojmenné obci napůl cesty mezi Českou Skalicí a Červeným Kostelcem. Z výšky osmnácti metrů nabízí krásné výhledy na Krkonoše, Jestřebí hory, Broumovské stěny, Stolové hory, Orlické hory a další. U rozhledny byly vytvořeny parkové úpravy a také sezónní občerstvení. Přístupová komunikace k rozhledně Žernov nevede přes vesnici, nýbrž odbočkou mezi obcemi Červená Hora a Žernov směrem na Rýzmburk.
Výchozí body:
Žernov, Babiččino údolí

 

Více informací o rozhlednách naleznete na www.kladskepomezi.cz

Rozhledna na ČápuRozhledna na Žernově