Rezervace
online

Adršpašské skály jsou skutečným přírodním zázrakem. Je to místo, kde člověk žasne nad uměním přírody. Každý se do Adršpašsko-teplických skal rád vrací, a kdo zatím nepoznal, může jen litovat, že zatím neobjevil jedno z nejúžasnějších míst u nás.

Magické skály a zázračná voda Adršpachu Můžeme se jen domýšlet, zda je pramenitá podzemní voda, vyvěrající v Adršpašských skalách v mohutných artéských pramenech skutečně zázračná a umí vyléčit slepotu. Každopádně mnoho lidí tomu už od 13. století věří. Na svědomí to má jistý Václav Richtermüller, který podle vlastního tvrzení zažil ve zdejším kamenném městě zázrak.

ADRŠPAŠSKÉ SKALNÍ MĚSTO má neopakovatelné kouzlo ve všech ročních obdobích. Turisty a vandrovníky fascinuje už od 18. století, kdy vynikla krása skvostných pískovcových útvarů. Od této doby tu začaly vznikat turistické stezky a horolezci postupně dobývali jeden skalní útvar za druhým. Z 18. století pochází také většina pojmenování místních skalisek. Mezi nejznámější patří Starosta a Starostová, Homole cukru, Krakonošova lenoška, Džbán nebo Sloní náměstí. Jako byste se ocitli ve zkamenělém městě! V Adršpašských skalách se projdete nejen po Sloním a Malém náměstí, ale uvidíte Gotickou branku i Čertův most a Prašnou branou se vydáte ke Skalnímu hradu. Toto město však není ledajaké a každou chvíli narazíte na magický výtvor matky přírody.

Schůdky Vás zavedou až k Velkému vodopádu a dále ke skalnímu jezírku, kde Vás při dobrém počasí čeká plavba pramicí, vždy za doprovodu vtipného převozníka. Prohlídku je možné si prodloužit o velký okruh s nejznámějším a nejvyšším (103 m) skalním útvarem Milenci.

Skalní město Adršpach se zavděčí nejen pěším turistům, horolezcům a nenapravitelným romantikům. Na své si přijdou i milovníci vodních sportů! V zatopeném Lomu bývalé pískovny je možnost vypůjčit si loďku a prohlédnout si všechnu tu krásu z vodní hladiny, jež se v příznivém světle promění v úchvatné zrcadlo. Odraz blankytně modré vody Vám možná připomene, že se zde natáčelo několik velmi známých a krásných pohádek.

Návštěvnost o víkendech a prázdninách je obrovská, a proto se na prohlídku skal vyplatí vyrazit ve všední den nebo v mimosezóně. REZERVACE DO SKAL NUTNÁ!

Parkoviště cca 300 m od vstupu do skal – možnost občerstvení. Prohlídka trvá 90 – 120 min.

https://www.adrspasskeskaly.cz/