Rezervace
online

Lázně Chudoba (Kudowa Zdroj) jsou jedněmi z největších lázní v okresu Kladsko. Leží uprostřed zalesněných hor, u úpatí Stolových hor a na jihu Orlických hor.

Lázeňský park, který byl založen v 18. století, se může pochlubit krásným umístěním a nádherným rostlinným světem. První koupelová zařízení zde vznikla již v 17. století. Město leží nedaleko důležitého hraničního přechodu s Českou republikou - Kudowa Slone.

Kudowské vody jsou využívány v léčbě srdečních nemocí, endokrinologických zdravotních potíží a chudokrevnosti.

Mezi turistické zajímavosti města patří především přírodní rezervace Národní park Stolových hor a neobvyklá Kaple lebek (Kaplica Czaszek), ve které jsou lebky 3 tisíc lidí, obětí válek a epidemií z 18. století.

Ve městě se koná řada kulturních akcí, např. Mezinárodní Moniuszkův festival, Velká květnová slavnost, nebo také polsko-česká filmová setkání. Jsou zde také pořádány turnaje v zápase a soutěže v plavání.

Pro hosty, kteří oceňují aktivní odpočinek, byl postaven Aqua Park „Vodní svět“ s vodní skluzavkou dlouhou 92 m. Aktivně je zde možné odpočívat také ve venkovních bazénech, na tenisových kurtech a v jezdeckých střediscích.
Text  hkregion.cz